A hét klubpillanata – Laura, akinek a foci közösség és küldetés is

Szücs Laurának a sport egyszerre hobbi, szenvedély és társadalmi felelősségvállalás is. Klubtagunk másokhoz hasonlóan gyermekkora óta rendszeresen sportol, sportágában versenyszinten megélte a sikereket és a kudarcokat, ma pedig már kötöttségek nélkül, a sport öröméért mozog. A héten az ő történetéé a Sportoló Nemzet Klubpillanat.

Laura az uszoda és a kézilabdapálya után végül a labdarúgás mellett kötelezte el magát. Középiskolás éveiben bekerült a Győri ETO női csapatába, ahol NB II-es, majd NB I-es szinten futballozott 5-6 éven keresztül. Később visszatért Pápára, ahonnan annak idején elindult, és ott is hosszú éveken át játszott tovább.

„Mindig szerettem a csapatsportokat, de a fociban találtam meg igazán azt az érzést, ami miatt újra és újra örömmel mentem edzésre. A nagypályás futball mellett a futsalt is kipróbáltam. A gyors játék, a technikai megoldások és a közösség ott is magával ragadott” – kezdte történetét a sportágválasztással.

Ma már a versenyszerű labdarúgást hátrahagyta, de a mozgás rendszeres maradt. Heti két alkalommal jár focizni egy budapesti női egyesülethez, ami a feltöltődésről, a mozgás öröméről és a közösségről szól számára.

„A munkám a fővároshoz köt. Ebben a női csapatban a jó hangulatért, a játék öröméért és a mozgás szeretetéért járunk le mindannyian a pályára. Egy hosszú irodai nap után egyszerűen jólesik focizni egyet” – mondta Laura.

Mondhatnánk, hogy eddig egy klasszikus labdarúgó karrierpályáról van szó, ami hobbira váltott, azonban Laura története nem áll meg itt. A Magyar Speciális Olimpia Szövetség tagjaként partnerjátékosként vesz részt az egyesített sportban, ahol sérült és ép sportolók együtt versenyeznek. A labdarúgás itt valódi hidat épít a játékosok között a közös élményeken, bizalmon és csapatszellemen keresztül.

„Az egyesített magyar válogatottal eddig két olimpián vehettem részt, ráadásul fantasztikus eredményekkel. 2015-ben Los Angelesben bronzérmet szereztünk, 2023-ban Berlinben pedig ezüstérmesként zártuk a tornát. Az egyesített sport rengeteget ad nekem emberileg. Ezek az élmények sokkal többet jelentenek, mint maga az eredmény” – mesélte.

A Speciális Olimpia mozgalom 1968-ban indult útjára azzal a céllal, hogy az értelmi fogyatékossággal élő emberek számára egész éven át biztosítson sportolási, fejlődési és versenyzési lehetőséget. A mozgalom filozófiája szerint a sport nemcsak fizikai, hanem szociális és lelki fejlődést is jelent, miközben segíti az elfogadást és a társadalmi integrációt. Különleges versenyrendszere minden résztvevő számára esélyt teremt a sikerélményre, ezért a Speciális Olimpia egyik legfontosabb üzenete: „Mindenki győztes!”.

A Magyar Speciális Olimpia Szövetség 1989 óta szervezi az értelmi fogyatékossággal élő sportolók hazai edzés- és versenyprogramjait, a helyi eseményektől egészen a világjátékokra való felkészítésig. A szervezet munkája túlmutat a sporton, ugyanis célja, hogy megmutassa a társadalomnak, milyen kitartásra, teljesítményre és közösségépítő erőre képesek ezek a sportolók.

További információ a szövetségről: https://www.specialolympics.hu/

Laura körülbelül nyolc hónapja tagja a Sportoló Nemzet Klubnak, és már több eseményen is részt vett. A LED’s Run különösen emlékezetes élmény maradt számára, amit saját bevallása szerint nagyon élvezett.

Története inspiráló a Sportoló Nemzet Klub több mint 110 ezres közösségének. A rendszeres sport a versenyzésen túl közösségről, kitartásról, egészségről, örömről és arról is szól, hogy mindig találhatunk időt arra, ami feltölt bennünket. A mozgásnak mindig van helye az életünkben, akár profi szinten, akár hobbiból, akár azért, hogy együtt lehessünk másokkal egy közös célért.

További sikeres sportéveket kívánunk!

Sport egy életen át!

Kövesd Instagram-oldalunkat és mutasd meg te is, hol sportoltál vagy melyik mérkőzésen jártál ezen a héten! A posztnál vagy sztorinál használd a #SportoloNemzet-et vagy jelöld meg a @sportolonemzet-et!

Legyen a te élményed a jövő hét klubpillanata!

Korábbi klubpillanatok: